Ділимося вірою на передовій в Україні


У 2024 році, на третьому році війни, служіння Альфи в Україні значно зросло: все більше церков по всій країні починають проводити Альфу, і їхня кількість досягла майже 5 000 осіб – це на 85% більше ніж у 2023 році.

«Складні обставини війни наближають людей до Бога, і Альфа відіграє в цьому ключову роль», – каже капелан бригади морської піхоти Геннадій Лєбєдєв.

Він і його дружина були пасторами церкви в Миколаєві на півдні України, коли війна загострилася, і на місто почали падати артилерійські та ракетні снаряди.

Евакуація

«Більшість людей з нашої церкви були евакуйовані, і ми припинили богослужіння, – згадує він. «Я відчув покликання стати капеланом і почав працювати над цим. Але ми бачили, як багато людей навколо нас потребували допомоги, навіть в елементарних речах, таких як їжа, одяг і дах над головою, тому ми почали збирати таку допомогу».

Знаючи, що люди також потребують надії та сили в цій складній ситуації, Геннадій та його дружина вирішили проводити Альфу. Запрошуючи людей відвідати курс, а потім отримати їжу та іншу практичну допомогу, якої вони потребували, наприкінці кожної зустрічі.

«Люди були настільки зацікавлені в курсі, буквально з першої зустрічі, ми цьому були дуже вражені!», – ділиться Геннадій. Ми провели таким чином 14 курсів, на кожному з яких були присутні 8-12 осіб».

Навернення в християнство через Альльфу

Завдяки тому, що так багато людей в цьому районі стали християнами завдяки Альфі, церква не тільки знову відкрилася і відновила служіння, але й заснувала ще одну церкву на околиці міста.

«Під час «Альфи люди знайомляться одне з одним, стають близькими друзями і, залишаючись в церкві, усвідомлюють, що вони і є церква”, – зазначає Геннадій. «І навіть ті, хто не стають членами церкви, кажуть нам, що Альфа – це найкращий досвід церкви, який вони коли-небудь мали».

Дружина Геннадія продовжує керувати церквою, а сам він працює військовим капеланом. Він каже: “Альфа –  це саме те, що потрібно» для роботи з солдатами.”

«Ще до війни я проводив Альфу серед військових у вільний час, використовуючи відео, особливо серед молодих солдатів”, – розповідає він. «Це допомагає змінити їхнє сприйняття християнства, відповідаючи на всі їхні запитання і подаючи інформацію в дуже доступній, позаконфесійній, нерелігійній формі».

Люди віри, а не релігії

Військове командування, зазначає він, підтримує роботу, яку він робить, і роль, яку відіграє Альфа, тому що вони бачать, що вона допомагає солдатам «стати людьми віри, а не релігії».

«Зазвичай ми служимо солдатам, коли вони перебувають у цивільних будинках під час відпустки, і їхні господарі часто також хочуть долучитися до цього процесу. Під час таких візитів ми і проводимо Альфа курс».

Одного солдата настільки зворушило те, що він побачив і дізнався, що тепер він навчається на капелана.

Геннадій продовжує будувати спільноту пасторів у Миколаєві з різних конфесій і має намір використати весь потенціал Альфи для служіння солдатам та їхнім сім’ям.

«Разом ми плануємо організовувати табори для військовослужбовців та їхніх родин, де будемо проводити Альфу, Молодіжну Альфу та Подружній курс», – розповідає він.

Spread the word on your favourite social networks: